Kraków, ul. Mehoffera 6 +48 12 638 38 18
Kraków, ul. Zachodnia 5/12a +48 12 267 62 60
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Blog
Nasze wpisy:

Kiedy warto zgłosić się do lekarza psychiatry?
Gdy cierpimy psychicznie, życie rozpada nam się na kawałki.
Najczęściej decyzja, by udać się po pomoc zapada dopiero po wielu próbach samodzielnego radzenia sobie z problemami.

Pierwsza wizyta u ginekologa. W jakim wieku?
Wizyta u ginekologa to dla wielu młodych dziewczyn temat tabu. Brak świadomości dotyczącej potrzeby regularnego badania, niekiedy brak środków finansowych, a najczęściej wstyd to główne powody, dla których młode kobiety przesuwają w czasie pierwszą wizytę u tego specjalisty. Zgodnie z zaleceniami lekarzy pierwszej wizyty u ginekologa nie należy jednak odkładać w nieskończoność. Kiedy ją odbyć? Sprawdźmy!

Dlaczego warto korzystać z telekonsultacji?
W wielu placówkach medycznych pomysł na telekonsultacje zrodził się podczas pandemii koronawirusa. To w czasach, kiedy wyjścia z domów były ograniczane do niezbędnego minimum, lekarze zaczęli udzielać porad medycznych telefonicznie. Dziś, choć okres pandemii mamy już za sobą, telekonsultacje wciąż cieszą się popularnością. Co za nią przemawia? O tym, dlaczego warto korzystać z telemedycyny, piszemy w dzisiejszym artykule.

Co obejmuje medycyna pracy?
Z medycyną pracy miał do czynienia każdy pracownik zatrudniony na umowie o pracę, bez względu na zajmowane stanowisko i obowiązki służbowe. Bez potwierdzenia, że dana osoba nie ma przeciwwskazań do wykonywania określonego zawodu, nie można rozpocząć pracy.

Profilaktyka zdrowia przed podróżą - o co trzeba zadbać?
Przed planowanym wyjazdem czy to na wakacje, czy w podróż służbową, warto zadbać o profilaktykę zdrowia, aby pobyt w obcym miejscu nie zakończył się dla nas poważną infekcją albo pobytem w szpitalu. O co warto zadbać przed wyjazdem?

Jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem do krajów afrykańskich?
Obecnie podróżowanie po całym świecie nie sprawia już trudności. W ciągu kilkunastu godzin można znaleźć się na drugim końcu świata. Odwiedzanie innych kontynentów rozwija kulturowo i społecznie. Wiązać się może jednak również z groźnymi problemami zdrowotnymi, tak jak w przypadku krajów afrykańskich.

Czym jest medycyna podróży?
Wyjazd w tropiki, w subsaharyjskie tereny czy do krajów o mniej rozwiniętej kulturze sanitarnej, generować może spore problemy zdrowotne dla podróżującego. Zagrożeniem mogą stać się choroby tropikalne, rozstroje żołądka, złe samopoczucie czy infekcje i zakażenia bakteryjne i wirusowe. Aby temu zapobiec, warto najpierw udać się do lekarza medycyny podróży.

5 najważniejszych badań diagnostycznych
Walka z chorobami, zakażeniami czy infekcjami nie jest łatwa i wymaga często sporych nakładów finansowych. Dlatego warto regularnie wykonywać podstawowe badania diagnostyczne, które mogą wskazać na niebezpieczne zmiany w organizmie.

Jakie badania należy wykonać przy problemach z sercem?
Aż 35% wszystkich zgonów, odnotowanych w 2021 r., dotyczyła chorób układu krążenia. To ponad 200 tys. osób. Właściwa profilaktyka i badania pozwalają szybko reagować, wdrażać prawidłowe leczenie i zapobiegać pojawianiu się dalszych problemów z układem sercowo-naczyniowym.