Podróż

Podróż

Podróż

Przed podróżą małą i dużą

Nawet najwspanialsze wakacje w pięknym zakątku świata przestaną cieszyć, gdy pokrzyżują je problemy zdrowotne. Jesteśmy na nie szczególnie narażeni ruszając w egzotyczne rejony, do państw o niższych standardach sanitarnych czy tropikalnym klimacie. Co ciekawe, większości potencjalnych dolegliwości zdrowotnych w podróży możemy uniknąć, jeśli zadbamy o odpowiednią profilaktykę.

Dlatego jeśli planujesz egzotyczną podróż, to odwiedź wcześniej Klinikę Krakowską. Nasi lekarze posiadają Certyfikat Krajowego Ośrodka Medycyny Podróży. Podczas konsultacji odpowiedzą na Twoje pytania, dopasują właściwą profilaktykę lekową oraz niezbędne szczepienia.

Oprócz tego udzielają porad i zaleceń m.in. w zakresie:

  • zagrożeń dla zdrowia, jakie wynikają z odmiennych warunków klimatycznych oraz kulturowych danego kraju,
  • profilaktyki sanitarno-epidemiologicznej chorób, z którymi najczęściej można spotkać się w podróży (biegunka, malaria, tężec, dur brzuszny, WZW A, WZW B, HIV),
  • szczególnych środków ostrożności oraz innych zasad dla podróżujących pacjentów z chorobami przewlekłymi (np. cukrzycą, chorobami układu krążenia),
  • podróżowania z dziećmi,
  • profilaktyki czynnej chorób (szczepienia obowiązkowe i zalecane przed podróżą, kwalifikacja do szczepień),
  • odpowiedniego wyposażenia apteczki na czas podróży i pobytu,
  • warunków zdrowotnych do uprawiania sportów ekstremalnych (np. nurkowania, wspinaczki wysokogórskiej).

Pamiętajmy, że zmiana miejsca pobytu, odmienne warunki klimatyczne czy styl podróżowania wiążą się z ryzykiem dla naszego zdrowia. Nigdy nie lekceważmy okresu adaptacji organizmu. Zachowajmy też szczególną czujność na obszarach największego ryzyka, do których zalicza się państwa Azji Południowo-Wschodniej, Afryki Subsaharyjskiej i Ameryki Południowej.

Przejdź do: Poradnia medycyny podróży

Umów wizytę
pl_PLPL
en_GBEN pl_PLPL